Advertisements

Izmir:Qindra mijëra kundër Erdoganit

Loading...

Qindra mijëra njerëz kanë mbushur sot rrugët e Izmirit në një tubim të opozitës turke për të protestuar kundër politikës të presidentit aktual Erdogan. Organizatorët e tubimit ndërkaq ishin shprehur se kishte miliona njerëz pjesëmarrës në tubim.

Ata kishin treguar mbështetjen për parinë opozitare CHP,dhe kandidatin e tyre Muharrem Ince i cili do të jetë kandidat i kësaj partie kundër presidentit aktual Erdogan në zgjedhjet presidenciale të Turqisë të cilat do të mbahen të dielen.
Thirrjet e opozites nga ky tubim ishin:Erdogani është një njeri i rraskapitur dhe i vetmuar.

/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close