Advertisements

Ndeshje e madhe me ekipe të mëdha,Franca – Argjentina 4:3

/ATSH/ – Franca siguron kualifikimin për në fazën tjetër të finaleve të Kupës së Botës duke me një fitore spektakolare 4-3 kundër Argjentinës.

Griezmann shënon golin e avantazhit për Francën nëpërmjet një 11-metërshi në minutën e 13-të. Di Maria barazon gjithçka në pjesën e parë me një gol spektakolar në minutën e 41-të.

Mercado, i spo futur në pjesën e dytë, nxjerr në avantazh Argjentinën në minutën e 48-të. Pavard do të barazojë shifrat në 2-2 duke u përgjigjur me një gol po aq spektakolar si ai i Di Marias në minutën e 57-të.

Frnca nuk do të ndalet me kaq dhe nëpërmjet Mbappe do të dyfishojë rezultatin në 4-2 me dy gola të shënuar në minutat 64 dhe 68.

Aguero ngushton rezultatin në minutën e 93-të në 4-3.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close