Advertisements

Presidentit të Maqedonisë Ivanov, po ia kthejnë shpinën

Loading...

Siç duket presidentit të MAqedonisë,Ivanov po i shkakton probleme edhe në botën e jashtme politike vendimi i tij që të ndërpresë takimin me Zaevin dhe Dimitrovin vetëm dy minuta pasi ata arritën në zyren e tij.
Njoftohet se mu për këtë shkak kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov si dhe ministrja e punëve të jashtme Zaharijeva kanë anuluar takimin me presidentin e Maqedonisë,Gjorge Ivanov.

Ivanov është në një vizitë zyrtare në Sofje dhe arsyeja për anulimin e takimit është vendimi i Presidentit maqedonas për të anulluar takimin lidhur me zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit mbi Maqedoninë,thuhet në njoftimin nga Sofja.
Ivanov, i cili u takua në Sofje me presidentin bullgar Rumen Radev, do duhej të ketë takime me Borisov dhe Zahariev, ku pritej të diskutojnë mosmarrëveshjen e emrit me Greqinë, sjell BGNES./Pi

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close