Advertisements

Projektligji për Dhomën e Posaçme shtyhet në korrik

Loading...

ATSH/.- Pas një debatit të gjatë në Kuvendin e Kosovës për projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes u arrit një marrëveshje mes opozitës dhe pozitës.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka propozuar që ky projektligj të jetë në rend të ditës në seancën e radhës, ndërsa theksoi se “gjatë javës do të takohemi edhe me grupet parlamentare edhe me deputetët.

Sipas tij, ky projektligj do të përfundojë brenda korrikut.

Ky propozim u mbështet nga deputetët e pranishëm në seancë.

Kryesuesi i kësaj seance, Xhavit Haliti bëri të ditur se mbledhja do të mbahet më 9 korrik.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close