Advertisements

Rusia me fitore bindëse në ndeshjen çelëse të Kampionatit Botëror në futboll -Rusia 2018

Ndeshjen e parë të Kampionatit botëror 2018 që po mbahet në Rusi,e fitoi reprezentacioni nikoqir i cili mposhti të përzgjedhurit e Arabisë Saudite në futboll me rezultatin e thellë 5:0.ishte loja e rrethit të parë e grupit  A e cila u luajt në stadionin Luzhnjiki.


Qyshë në pjesen e parë ishte përcaktuar fituesi pasi vendasit kishin avancuar me rezultatin 2:0 me golat e Gazinski 12, Çerishev 43,për ta thelluar rezultatin në pjesën e dytë me 5:0 me tre golat shtesë të cilët u shenuan nga Dzhuba 71 e 91 , dhe Golovin 94.

/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close