Advertisements

Shaqiri dhe Xhaka,dy shqiptarët e Zvicrës që mposhtën Serbinë

Në pjesën e parë kur ra edhe goli për Serbinë,lojtarët zviceran nuk ishin në nivel të lojës së zakonshme të tyre dhe në përgjithësi i dhanë shanse kombëtares serbe të luajnë më mirë.

Por në pjesën e dytë Zvicra,lojtarët shqiptar të saj treguan fytyren e vërtetë dhe bënë lojën që pritej prej tyre për të mposhtur kundërshtarin,në këtë rast jo vetëm sportiv.
Ishte një ndeshje interesante të cilën në fund e fituan shqiptarët për Zvicrën.

Në stadionin e Kaliningradit golat i shënuan Mitroviç 5′ për Serbinë,dhe Xhaka 52′ e Shaqiri 90′ për Zvicrën.

/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close