News and Magazine
Loading...

Proin tristique elit et augue varius pellentesque. Donec enim neque, vulputate et commodo in, tristique sed velit. Phasellus adipiscing faucibus felis eget hendrerit. Vestibulum aliquet mauris sed felis convallis, sed tempus augue malesuada. Vivamus mauris lorem, laoreet sed suscipit nec, dapibus at elit. In in augue lobortis, eleifend tortor et, varius eros. Vivamus dignissim sed justo vitae suscipit. Mauris mi sem, malesuada sed sapien ut, sagittis condimentum urna. Nullam lacus mi, vulputate sed sollicitudin in, semper ut elit. Phasellus nec est at leo euismod placerat a porttitor est. Curabitur vel varius nunc, nec tincidunt magna. Proin eros mauris, lobortis id quam non, euismod fringilla nulla. Fusce vel nisi et turpis tempor molestie sit amet a dolor.

Vestibulum sit amet ante eget diam scellioness_3-wallpaper-1280x960erisque eleifend. Nam metus mauris, cursus non suscipit ut, faucibus ut quam. Quisque ac scelerisque dolor. Nam sapien leo, euismod id elementum ut, dapibus eget elit. Nunc posuere porttitor nulla facilisis congue. Maecenas molestie quam eu nibh porttitor, vitae vestibulum turpis molestie. Sed quis mauris vitae dolor imperdiet pharetra. Sed et eros eget sapien tempor cursus sit amet eget eros. Nunc a mauris imperdiet, scelerisque diam laoreet, consequat nibh. Morbi gravida ornare sem, aliquet vehicula augue egestas eget. Sed mollis fringilla enim, ac accumsan metus porta et. Fusce ut lacinia ante, et pretium velit. Nullam eget metus enim. Vestibulum mollis leo in nulla tristique, sit amet tincidunt nibh tincidunt. Cras at sem at leo pretium bibendum et at nisl. Pellentesque odio enim, consectetur vitae commodo non, facilisis tincidunt justo.

[dropcap]C[/dropcap]um sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes This is a link, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. Pellentesque elementum commodo dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. Donec non augue id Bold and emphasize text augue dignissim molestie elementum vitae velit. Quisque Under line text laoreet eleifend posuere. Mauris congue venenatis nisl ut varius. In posuere sem lorem, delete this Insert this  eu iaculis ante.

[incor name=”h”]

Heading 1

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 2

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 3

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 4

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

[gap height=”20″]

[incor name=”d”]

DropCaps

[gap height=”15″] [one_half]

[dropcap style=”square” font=”play”]D[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half] [one_half_last]

[dropcap style=”circle” font=”play”]A[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half_last] [one_half]

[dropcap style=”square” bgcolor=”#de5b5b” sradius=”3″ font=”play”]B[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac. [/one_half] [one_half_last]

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#5ba5de” font=”play”]C[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half_last] [gap height=”20″]

Quotes

[gap height=”15″] [quote font_style=”normal”] Maecenas ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante.[/quote] Curabitur sit amet magna quam. Praesent in libero vel turpis pellentesque egestas sit amet vel nunc. Nunc lobortis dui neque, quis accumsan dolor. Aenean aliquet dignissim semper. [quote font_style=”normal” bcolor=”#e5e5e5″ align=”right”]sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.[/quote]Curabitur sit amet magna quam. Praesent in libero vel turpis pellentesque egestas sit amet vel nunc. Nunc lobortis dui neque, quis accumsan dolor. Aenean aliquet dignissim semper. Maecenas ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. Pellentesque elementum commodo dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. [gap height=”20″]

[incor name=”o”]

Ordered & Unordered Lists

[gap height=”5″]

 1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
 2. Aliquam pharetra metus tempus nisi ornare venenatis.
 3. In pellentesque lacus non odio malesuada, ac pulvinar purus ornare.
 4. Mauris eu tortor luctus, mollis purus quis, scelerisque sapien.
 5. In fermentum urna quis convallis feugiat.

[gap height=”10″]

Nested Lists

[gap height=”10″][one_half]

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last] [gap height=”20″]

Icon list 1640+

[gap height=”15″] [one_third]

  [/one_third] [one_third]
   [/one_third] [one_third_last]
    [/one_third_last] [gap height=”20″]

    Highlights

    [gap height=”15″] Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. [highlight]Pellentesque elementum commodo[/highlight] dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. Donec non augue id augue [highlight bgcolor=”#5ba5de” txtcolor=”#ffffff”]dignissim molestie elementum[/highlight] vitae velit. Quisque laoreet eleifend posuere. Mauris congue venenatis nisl ut varius. In posuere [highlight bgcolor=”#de5b5b” txtcolor=”#ffffff”]sem lorem, eu iaculis[/highlight] ante. [gap height=”20″]

    Pre & Code

    [gap height=”5″]

    function foo($arg_1, $arg_2, /* ..., */ $arg_n)
    {
      echo "Example function.n";
      return $retval;
    }
    

    [gap height=”20″]

    Tables

    [gap height=”5″]

    Employee Salary
    John Doe $1 Because that’s all Steve Jobs needed for a salary.
    Jane Doe $100K For all the blogging she does.
    Fred Bloggs $100M Pictures are worth a thousand words, right? So Jane x 1,000.
    Jane Bloggs $100B With hair like that?! Enough said…
    Last Name First Name Email Due Web Site
    Smith John jsmith@gmail.com $50.00 http://www.jsmith.com
    Bach Frank fbach@yahoo.com $50.00 http://www.frank.com
    Doe Jason jdoe@hotmail.com $100.00 http://www.jdoe.com
    Conway Tim tconway@earthlink.net $50.00 http://www.tway.com

    [gap height=”20″]

    Definition Lists

    [gap height=”5″]

    Definition List Title
    Definition list division.
    Startup
    A startup company or startup is a company or temporary organization designed to search for a repeatable and scalable business model.
    #dowork
    Coined by Rob Dyrdek and his personal body guard Christopher “Big Black” Boykins, “Do Work” works as a self motivator, to motivating your friends.
    Do It Live
    I’ll let Bill O’Reilly will explain this one.

     

    Loading...
    Advertisements

    “Shqipëria shtëpia ime” monologu autobiografik i atdhedashurisë, shfaqet në Itali

    Loading...

    ATSH/ – “Shqipëria shtëpia ime” është monologu intensiv dhe autobiografik i aktorit të ri Aleksandros Memetaj, do të shfaqet në Reggio Emilia më 27 qershor.

    Një spektakël autobiografik që tregon historinë e një djali që rritet larg tokës së tij të lindjes, por edhe historia e një babai, e sakrificave të bëra për të mos rritur djalin në mjerimin e një shteti që nuk është më.

    Por, edhe historia e dashurisë së madhe për tokën e tij, Shqipërinë.

    Pakënaqësia e popullit shprehet me manifestime, shkatërrime të simboleve diktatoriale dhe eksode masive, ku i pari ishte ai i Brindizit. Ndërkohë që flaka e revoltës, e fundit në Europë, pret prej vitesh, pas vdekjes së Enver Hoxhës në vitin 1985 dhe rënies së Murit të Berlinit në vitin 1989, që të shpërthejë, fillon nga Shkodra duke u përhapur më pas në të gjithë kombin dhe duke arritur qytetet kryesore, Tiranën, Durrësin dhe Vlorën.

    Lëvizjet politike të sapokrijuara (mbi të gjitha nga të shpronësuarit, intelektualët dhe studentët) filluan të drejtohen kundër qeverisë. Ambasadat u hapën nga vendet respektive dhe u mbytën nga persona që kërkojnë azil. Presidenti i asaj kohe, Ramiz Alia jep mundësinë për të udhëtuar jashtë shtetit, duke rihapur kufijtë dhe duke iu hapur ekonomisë së lirë. Mijëra persona kërkojnë të shpëtojnë drejt Perëndimit duke u nisur nga portet e Vlorës dhe Durrësit me anije, peshkarexha dhe gomone të drejtuara për në Itali.

    Mes tyre është edhe Aleksandër Toto, një 30-vjeçar që arratiset nga Vlora me peshkarexhën “Mirëdita” dhe mbërrin në Brindizi.

    Në atë peshkarexhë ndodhet edhe Aleksandros Memetaj, foshnje prej vetëm gjashtë muajsh. Shqipëria shtëpia ime është historia e një fëmije që do të rritet larg nga toka e linjdes, në Venecia, një vend që nuk do i japë kurrë një ndjenjë përkatësie.

    “Shqipëria shtëpia ime” është edhe historia e një babai, i sakrificave të bëra, të rreziqeve të kaluara për të mos rritur djalin në mjerrimin e një shteti që nuk ekziston më. Është edhe historia e dashurisë së tij të madhe për tokën e tij, e patriotizmit të madh, i ngritjes së disa vlerave që në Itali nuk ekzistojnë më. Kur populli qan gjak dhe rebelohet ndaj shtetit, për shkak të një loje të çuditshme të shpirtit të njeriut zemra, ndonëse e mbushur me helm, ruan erërat, imazhet dhe kujtimet e ëmbla të një kombi unik, me një histori të vuajtur dhe pasionante. Fatet e Aleksandros Memetaj dhe Aleksandër Toto në dukje shumë të largët përplasen shumë herë në këtë histori deri sa krijojnë një litar të vetëm, një mendim të vetëm.

    Deri sa njëri do të bëhet djali dhe tjetri babai./

    Loading...
    Advertisements

    Comments are closed.

    %d bloggers like this:

    By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

    The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

    Close