Advertisements

Sot në Bruksel ka filluar takimi Thaçi-Vuçiq në prani të ndërmjetsueses së BE-së,Mogherini

Loading...

Takimi trepalësh ,Mogherini,Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq ka filluar të mbahet sot në Bruksel.Përfaqsuesja e lartë për politikë të jashtme Mogherini,para kësaj ka mbajtur takime të veçanta me secilin prej presidentëve,me atë të Kosovës dhe Serbisë.

Bëhet fjalë për një format të zakonshëm që të dy palët në dialog, s’pari të takohen me me ndërmjetësuesen e BE-së, epas së cilës pason nga një takim trepalësh.
Pritet që të dyja delegacionet do të bëjnë deklarata për media në fund të raundit të sotëm të bisedimeve në Bruksel. Diplomatët kanë njoftuar një deklaratë me shkrim nga Kabineti i shefes të Delegacionit të BE.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close