Advertisements

Sot në Rusi fillon Kampionati botëror në futboll.

Tridhjetë e pesë ekipe botërore do të luftojnë për titullin e seleksionit më të mirë të futbollit në planet.
Turneu hapet me ndeshjen midis mikpritësit Rusisë dhe Arabisë Saudite në ora 17:00 në stadiumin Luzhniki në Moskë, ku edhe finalja do të luhet më 15 korrik.

Para nesh ka gjithsej 64 ndeshje në 12 stadiume në dhjetë qytete.Ndërsa titullin e mbronë Gjermania si kampion aktual bote,përderisa kokurencë të fortë do i ketë rivalët tradicional si :Spanja,Brazili,Argjentina e edhe Belgjika sipas shumë njohësve do të jetë një nga befasitë e këtij kampionati.Për here të parë nuk do të ketë futboll italian të pranishëm në një kampionat.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close