Advertisements

Vetëvendosje kundër një grupi uniteti të udhëhequr nga Thaçi

Loading...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sfeçla ka kundërshtuar idenë e Presidentit Thaçi, që të gjitha partitë politike në vend të krijojnë një grup uniteti sepse sipas tij, është e rëndësishme për të biseduar për procesin e dialogut me Serbinë.
Sfeçla tha se është e rëndësishme që në këtë grup mos të jetë Hashim Thaçi.

“Është jashtëzakonisht e rëndësishme që ne të bisedojmë për këtë proces, meqë është shumë i rëndësishëm, por po ashtu është e rëndësishme që në këtë grup mos të jetë Hashim Thaçi. Ne kemi një përvojë shumë të rënd në të kaluarën me të, me udhëheqjen e negociatave dhe me gjithë atë çfarë i ka sjellë vendit, sidomos dekadën e fundit… Unë kur përmenda përvojën e keqe që kemi me Thaçin, mendova në atë që ai është një person që assesi nuk mund t’i besojmë. Njeriu që po tenton ta kidnapoj këtë temë për të mirën e tij, me idenë e shtyrjes së arrestimi nga Gjykata Speciale nuk është për t’i besuar as për procesin e as për rezultatin final”, ka thënë Sfeçla.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close