News and Magazine
Loading...

Proin tristique elit et augue varius pellentesque. Donec enim neque, vulputate et commodo in, tristique sed velit. Phasellus adipiscing faucibus felis eget hendrerit. Vestibulum aliquet mauris sed felis convallis, sed tempus augue malesuada. Vivamus mauris lorem, laoreet sed suscipit nec, dapibus at elit. In in augue lobortis, eleifend tortor et, varius eros. Vivamus dignissim sed justo vitae suscipit. Mauris mi sem, malesuada sed sapien ut, sagittis condimentum urna. Nullam lacus mi, vulputate sed sollicitudin in, semper ut elit. Phasellus nec est at leo euismod placerat a porttitor est. Curabitur vel varius nunc, nec tincidunt magna. Proin eros mauris, lobortis id quam non, euismod fringilla nulla. Fusce vel nisi et turpis tempor molestie sit amet a dolor.

Vestibulum sit amet ante eget diam scellioness_3-wallpaper-1280x960erisque eleifend. Nam metus mauris, cursus non suscipit ut, faucibus ut quam. Quisque ac scelerisque dolor. Nam sapien leo, euismod id elementum ut, dapibus eget elit. Nunc posuere porttitor nulla facilisis congue. Maecenas molestie quam eu nibh porttitor, vitae vestibulum turpis molestie. Sed quis mauris vitae dolor imperdiet pharetra. Sed et eros eget sapien tempor cursus sit amet eget eros. Nunc a mauris imperdiet, scelerisque diam laoreet, consequat nibh. Morbi gravida ornare sem, aliquet vehicula augue egestas eget. Sed mollis fringilla enim, ac accumsan metus porta et. Fusce ut lacinia ante, et pretium velit. Nullam eget metus enim. Vestibulum mollis leo in nulla tristique, sit amet tincidunt nibh tincidunt. Cras at sem at leo pretium bibendum et at nisl. Pellentesque odio enim, consectetur vitae commodo non, facilisis tincidunt justo.

[dropcap]C[/dropcap]um sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes This is a link, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. Pellentesque elementum commodo dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. Donec non augue id Bold and emphasize text augue dignissim molestie elementum vitae velit. Quisque Under line text laoreet eleifend posuere. Mauris congue venenatis nisl ut varius. In posuere sem lorem, delete this Insert this  eu iaculis ante.

[incor name=”h”]

Heading 1

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 2

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 3

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Heading 4

ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

[gap height=”20″]

[incor name=”d”]

DropCaps

[gap height=”15″] [one_half]

[dropcap style=”square” font=”play”]D[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half] [one_half_last]

[dropcap style=”circle” font=”play”]A[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half_last] [one_half]

[dropcap style=”square” bgcolor=”#de5b5b” sradius=”3″ font=”play”]B[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac. [/one_half] [one_half_last]

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#5ba5de” font=”play”]C[/dropcap]ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac.

[/one_half_last] [gap height=”20″]

Quotes

[gap height=”15″] [quote font_style=”normal”] Maecenas ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante.[/quote] Curabitur sit amet magna quam. Praesent in libero vel turpis pellentesque egestas sit amet vel nunc. Nunc lobortis dui neque, quis accumsan dolor. Aenean aliquet dignissim semper. [quote font_style=”normal” bcolor=”#e5e5e5″ align=”right”]sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.[/quote]Curabitur sit amet magna quam. Praesent in libero vel turpis pellentesque egestas sit amet vel nunc. Nunc lobortis dui neque, quis accumsan dolor. Aenean aliquet dignissim semper. Maecenas ullamcorper est vitae sem ornare interdum. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. Pellentesque elementum commodo dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. [gap height=”20″]

[incor name=”o”]

Ordered & Unordered Lists

[gap height=”5″]

 1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
 2. Aliquam pharetra metus tempus nisi ornare venenatis.
 3. In pellentesque lacus non odio malesuada, ac pulvinar purus ornare.
 4. Mauris eu tortor luctus, mollis purus quis, scelerisque sapien.
 5. In fermentum urna quis convallis feugiat.

[gap height=”10″]

Nested Lists

[gap height=”10″][one_half]

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last] [gap height=”20″]

Icon list 1640+

[gap height=”15″] [one_third]

  [/one_third] [one_third]
   [/one_third] [one_third_last]
    [/one_third_last] [gap height=”20″]

    Highlights

    [gap height=”15″] Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante. [highlight]Pellentesque elementum commodo[/highlight] dolor sit amet semper. Nullam id massa a turpis bibendum tincidunt. Donec non augue id augue [highlight bgcolor=”#5ba5de” txtcolor=”#ffffff”]dignissim molestie elementum[/highlight] vitae velit. Quisque laoreet eleifend posuere. Mauris congue venenatis nisl ut varius. In posuere [highlight bgcolor=”#de5b5b” txtcolor=”#ffffff”]sem lorem, eu iaculis[/highlight] ante. [gap height=”20″]

    Pre & Code

    [gap height=”5″]

    function foo($arg_1, $arg_2, /* ..., */ $arg_n)
    {
      echo "Example function.n";
      return $retval;
    }
    

    [gap height=”20″]

    Tables

    [gap height=”5″]

    Employee Salary
    John Doe $1 Because that’s all Steve Jobs needed for a salary.
    Jane Doe $100K For all the blogging she does.
    Fred Bloggs $100M Pictures are worth a thousand words, right? So Jane x 1,000.
    Jane Bloggs $100B With hair like that?! Enough said…
    Last Name First Name Email Due Web Site
    Smith John jsmith@gmail.com $50.00 http://www.jsmith.com
    Bach Frank fbach@yahoo.com $50.00 http://www.frank.com
    Doe Jason jdoe@hotmail.com $100.00 http://www.jdoe.com
    Conway Tim tconway@earthlink.net $50.00 http://www.tway.com

    [gap height=”20″]

    Definition Lists

    [gap height=”5″]

    Definition List Title
    Definition list division.
    Startup
    A startup company or startup is a company or temporary organization designed to search for a repeatable and scalable business model.
    #dowork
    Coined by Rob Dyrdek and his personal body guard Christopher “Big Black” Boykins, “Do Work” works as a self motivator, to motivating your friends.
    Do It Live
    I’ll let Bill O’Reilly will explain this one.

     

    Loading...
    Advertisements

    Vizitori i çuditshëm ndëryjor ua ndrroi mendjen shkencëtarëve përsëri

    Loading...

    Vizitori i çuditshëm ndëryjor i cili mbërtheu përmes Sistemit Diellor në fund të vitit të kaluar, i tronditi shkencëtarët në të gjithë botën. Objekti, i quajtur Oumuamua, u hodh nga askund, duke udhëtuar rreth Diellit dhe pastaj duke hyrë në hapësirë përpara se shumica e astronomëve e dinin se çfarë të bënin me të. Forma e saj e çuditshme dhe ngjyrosja e çuditshme ishin aq të çuditshme sa disa studiues mendonin se mund të ketë qenë një sondë aliene që po na vështron.

    Pasi ishte bërë një pauzë, një nga kthesat qesharake në këtë histori ishte përsëritja e sorollatshme e shkencëtarëve që nuk mund të vendosnin nëse ishte një kometë apo një asteroid. Fillimisht mendohej të ishte një kometë, por mungesa e një pjese ikonë,bishtit sugjeroi ndryshe. Pra, ishte një asteroid, të paktën për një kohë të shkurtër, por raundet e mëvonshme të hulumtimit sugjeruan se ishte një kometë përsëri … pastaj një asteroid, përsëri. Tani, një tjetër studim është botuar në Nature dhe, është patjetër një kometë. Përsëri.
    shkresa e re , e cila u drejtua nga një astronom me Agjencinë Evropiane të Hapësirës (ESA), merr një vështrim të afërt tek vizitori i çuditshëm pasi shpejton larg nga Sistemi ynë Diellor. Të dhënat tregojnë se objekti po shpejton derisa del nga fqinjësia jonë, e cila nuk duhet të jetë e mundur në qoftë se ishte vetëm një asteroid shkëmbor i hedhur nga graviteti.

    Në vend të kësaj, studiuesit thonë se objekti duke qenë një kometë do të shpjegonte përshpejtimin e saj. Ideja është që gazrat e nxehta gjatë furçës së ngushtë të Oumuamavës me Diellin tonë e shtyjnë atë më shpejt dhe më shpejt, duke iu përshtatur asaj që dimë për kometat.
    Pra, objekti në formë cigare është në të vërtetë një kometë parasëgjithash … ose kështu thonë shkencëtarët.

    Është e vështirë të zmadhohet se sa e çuditshme është Oumuamua. Ka hutuar kaq shumë studiues në shumë mënyra sa nuk është e vështirë të kuptohet pse disa kanë shtyrë teorinë se ajo mund të jetë në fakt një anije kozmike e një lloji. Në fakt, situata e tërë ishte kaq e çuditshme sa që projekti “Breakthrough Listen” kishte në shënjestër veshët elektronik në objekt, në një përpjekje për të dëgjuar nëse po dërgonte sinjale, ndoshta duke u kontrolluar nga distanca nga një inteligjencë e paparë. Ky eksperiment nuk solli asgjë, os heshtje .

    Tani për tani mendoj se do të duhet të pranojmë se shumë pak dimë për Oumuamua. Kjo është,kështu nëse nuk vendos të kthehet dhe të vijë prapa , dhe në këtë pikë s’ mund jetë tërësisht jashtë diskutimit.

    Loading...
    Advertisements

    Comments are closed.

    %d bloggers like this:

    By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

    The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

    Close