Advertisements

Ambasada e SHBA-së në Tiranë:“Foto e Ditës | 1920, Shqiptarët nderojnë Shtetet e Bashkuara

ATSH- I. Vata/ – Ambasada e SHBA-së në Tiranë kujton ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara ku flamuri shqiptarë rreshtohej krah flamurit amerikanë në vitin e largët 1920.

Ambasada e  SHBA-së në faqen e saj në facebook shkruan:“Foto e Ditës | 1920, Shqiptarët nderojnë Shtetet e Bashkuara. Me flamurin amerikan të rreshtuar në krah të flamurit të tyre kombëtar, fëmijët shqiptarë mblidhen për të nderuar 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, duke shpresuar që në këtë mënyrë do të përcjellin përtej oqeanit mirënjohjen e tyre për ndihmën dhe përkrahjen në kohë të vështira”.


 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close