Advertisements

Belgjika qon n’shpi Brazilin,spektakël futbolli për 2:1

Loading...

Pas një loje të shkëlqyeshme për sy ,Belgjika ia arriti ta dërgojë në shpi Brazilin edhe një ekipë e madhe nga radha e atyre që më heret ishin përshëndetur nga Kampionati Botëeor i futbollit Rusia 2018.

Pjesa e parë në tërësi u dominua nga futbollistat e Belgjikës,kuptohet se kishte edhe momente të lojës ës mirë nga futbollistat e Brazilit,por që pësuan dy gola,në fakt njëri ishte autogol.

Në pjesën e dytë ,gjendja në fushë ndryshoi dhe Brazilianët që nga fillimi bënë presionin por nuk ia arritën të shënojnë më shumë se një gol edhe pse kishin më shumë raste se në pjesën e parë.

Tani në gjysmë finale Belgjika do të takohet me Francën,e cila në ndeshjen e parë mposhti Uruguain.

Stadioni :Kazan Arena
Kapac:42.836 shikues
Golat për Belgjikën,Fernandinho AG 13″,dhe De Bruyne 31″,si dhe Renato Augusto 76″ për Brazilin./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close