Advertisements

Greqia dëbon dy diplomatë rus,tentuan të minojnë marrëveshjen Athinë -Shkup për emërin

Loading...

Gazeta greke Katimerini ka njoftuar se Greqia ka dëbuar dy diplomatë rus nga vendi ,përderisa Moska ka njoftuar se do të përgjigjet në këtë.

Sipas Ktimerinit ,Greqia gjithashtu do ia ndalojë hyrjen dy diplomatëve ,për të cilët thotë se kanë ushtruar aktivitete të cilat nuk iu përgjigjen statusit të tyre diplomatik.
Gazeta shkruan se diplomatët u dëbuan për shkak se tentuan të prishin marrëveshjen për emërin në mes të Athinës dhe Shkupit./Proinformacion.com


 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close