Advertisements

Japonia nuk ia arriti ta bëj senzacionin,humbi nga Belgjika në minutën e katërt shtesë

Loading...

Një ndeshje futbolli shumë interesante e cila si e tillë edhe i përket një kampionati futbolli botëror,ishte ajo e sontmja në kuadër të FIFA Kampionatit Botëror që po mbahet në Rusi,Belgjikë – Japoni e cila u luajt në Rostov Arena.

Kush e kishte menduar se Japonia do arrinte në fazën e eliminatoreve.Në pjesën e parë Japonia dominoi Belgjikën ,favoritin absolut të hutuar dhe i shënoi dy gola me lojë ofansive dhe gola të bukur,Kraguchi 48′ dhe Inui 52′.

Por Belgjika në pjesën e dytë e tregoi kualitetin e saj dhe në minutën 69 Vertonghen ngushton rezultatin në 1:2 pastaj Fellaini në minutën 74″ barazoi në 2:2 për ti dhënë fund ënrrave të Japonisë Chadi ,në minutën plus 90-4′.

Edhe pse ishin krijuar parakushtet në pjesën e parë të lojës për një senzacion megjithate përvoja dhe cilësia individuale e lojtarëve të Belgjikës si dhe dëshira e madhe për të fituar lojën sollen rezultatin i cili ishte rezultat i kthimit në lojë në pjesën e dytë dhe futjen nën kontroll të saj./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close