Advertisements

Kroacia arriti finalen e Kampionatit Botëror,si të mos i gëzohemi edhe ne shqiptarët!

Loading...

Shqipatrët nuk patën një përfaqësuese të veten në Kampionatin Botëror të futbollit në Rusi,patën ca djem që luajtën për Zvicren,dhe na bënë krenar kur mposhtën Serbinë,dhe me shqiponjë në krah fluturuan drejt krenarisë për tëqenë shqiptar.

Ikën edhe ata e u kthyen prapa,na ngelën vetëm Kroatët…..dhe mos thuani se nuk e dini përse…ata janë miqtë tanë,janë Ilir tha dikush,dhe me këtë edhe vëllëzërit tanë.Edhe në luftë kundër armikut të përbashkët ishim tok,mos harroni shuumë luftëtar shqiptar të cilët krah për krah me ushtrinë kroate,luftuan armikun e përbashkët,mos harroni Bekimin-Abenë…

E tani edhe në paqe jami bashkë,pothuajse nganjëhere si dy vëllezër (motra) të pandarë,në përpjekjet politike kundër shantazhit prorus,për të mos harruar Msiqin e Kolindën ,e mos të flasim për Shuflajn,e ilirolog të tjerë…

Edhe sonte jemi bashkë kur kroatët festojnë arritjen e tyre historike ,në finalen e Kupës botërore në futboll.Nuke kishim të lehtë se herë na bënte zemra për Kroacinë e here për Anglinë,por kur bilbili ra dhe u vulos fitorja e Kroacisë zemra lëshoi një gur dhe u letua,për të na dhënë lejen e gëzimit s’bashku me kroatët ,vëllëzërit,miqtë tanë.Këtë bënë edhe Kryeministri ynë Rama dhe presidentja e Kroacisë Kolinda,iu gëzuan fitores së bashku.Xhelil Arifi/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close