Advertisements

Kroacia bëri historinë e vet në futboll dhe arriti finalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018

Loading...

Në gjysmëfinalen e sontme luajtur në Luzhnjiki ,lojtarët kroat mposhtën Anglinë dhe vetveten dhe realizuan një ëndërr dhe bënë historinë e futbollit të tyre duke u renditur në finalen e madhe të Kampionatitr Botëror Rusia 2018.

Anglia shënoi ,Kieran Trippier 5′ ,dhe dominoi pjesën e parë të lojës dhe pjesën e parë të pjesës së dytë derisa kroatët barazuan përmes Ivan Perishiqit në minutënm 68″ dhe gjithçka ndryshoi komplet si me magji.Ata luajtën më mirë edhe në lojen shtesë dhe shënuan gol ,Mario Manxhukiq në minutën 109′ bëri rezultatin 2:1  për një histori futbolli të kombëtares kroate në futboll.Në finale presin francezët/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close