Advertisements

Kush e koriti Prizrenin dhe e ndaloi të shfaqet në “DokuFest”,filmi dokumentar “KASTRIOTI” i regjisorit Steven Renso!!?

Marrëzia anti Gjergj Kastriotiane po vazhdon.Jo diku tjetër ose në ndonjë vend armik të shqiptarëve ,por çka është më tragjikja mu në vet vendin e tyre të lashtë.
Po ndodhë para syve tanë,dhe gjithëkund.Në udhë,shshe,shkolla,e institucione kulture.Kësaj here njoftohet se i ndodhi Prizrenit tonë ,të cilin aq shumë e çmojmë ,jo vetëm se është i yni porse është qyteti i lashtë me traditë kombëtare ,të cilit nuk do i lejohej ti ndodhin të tilla gjëra antikombëtare.
Në faqen e Facebookut Albanian Genocide -Turkey 1385-1912

shkruan si më poshtë:
Breaking News

Te dashur bashkeatdhetare kudo qe jetoni dhe punoni!
Kryemyftinia Islame e Kosoves dhe Drejtuesit e Festivali të filmit të shkurtër dhe dokumentar “DokuFest” në Prizren nuk kanë lejuar konkurrimin e filmit “KASTRIOTI” të regjizorit dhe producentit Steven Renso.
I ftojmë të gjithë ndjeksit e kësaj faqeje që të protestojnë në të gjitha mënyrat e mundshme ndaj autoriteteve lokale otomane të Prizrenit dhe drejtuesve të DokuFest. (statuse, komente, mesazhe ne facebook, mesazhe ne telefon, protesta ne rrugë, protesta gjatë zhvillimit të festivalit etj.
Ja disa nga profilet dhe faqet e tyre:
https://www.facebook.com/dokufestprizren/
https://kk.rks-gov.net/prizren/
https://www.facebook.com/mhaskukaa?
ASKUSH NUK MUND TA NDALE GJERGJ KASTRIOTIN NE PRIZREN!

Share – SHPERNDAJENI

Fara e dreqit e e përqarjes u mboll ndër ne !Ajo ose do çrronjoset ose po rrezikojmë të çrrënjosemi ne nga ajo.Nuk mund të besohet që institucionet të cilat njihen si të tilla të kontribojnë në këtë katrahurë antikombëtare .Ky është një terrorizëm kulturor ndaj Shqiptarëve.Vërtetë të jetë ashtu ,apo po jemi në një film të paxhiruar mirë!!!/Xh.Arifi/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close