Advertisements

“Luftë” ambasadorësh, atij amerikan e rus për futboll

Pas arritjes në çerekfinale të ekipit kroat në Kupën botërore Rusia 2018 në futboll,atje e pret takim me ekipin nikoqir Rusinë.
Kjo siç duket,transmeton Index.hr ka shkaktuar një luftë të vërtrtë të vogël diplomatike në mes të ambasadorit amerikan dhe atij rus në Kroaci.

Më s’pari ambasadori amerikan në Kroaci Kohorst përmes një postimi në Twitter e ka komentuar ndeshjen “qëllojani ju të gjithë se për kë anoj”,përkrah flamurit kroat dhe atij rus.Këtëpostim të gjthë e kishin kuptuar si përkrahje Kroacisë, por edhe “minimin” Rusisë.
Në anën tjetër,në faqen zyrtare në facebook të ambasadës së Rusisë ishte postuar një screenshot i përkrahjes së ambasadorit të SHBA-së Kroacisë me komentin:”A do të paguajnë ende SHBA-të LNG, të ndihmojnë Agrokor-in, ose të anullojnë vizat për kroatët?”

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close