Advertisements

Rakitic,heroi i Kroacisë që eleminoi mikpritësin Rusinë nga Kupa Botërore

Loading...

Pas një loje të shkëlqyeshme të të dyja ekipeve ,me nuanca më të theksuara të ekipit kroat,në fund u mposht Ruaia dhe gjysmë finalja është komplet.
Një pjesë e parë plot shanse dhe gola nga të dyja palët ,po ashtu edhe një pjesë e dytë e tillë me shtesat dy here nga pesëmbdjetë minuta dhe për të përfunduar dramën e futbollit në penallti,të cilën e fituan kroatët ,për një triumf të madh.

Golat në stadionin e Sotschit i shënuan Tscheryschev,31′ për Rusinë,1:1 Kramaric për Kroacinë,1:2 Vida për Kroacinë dhe 2:2 për Rusinë shenoi Fernandes në minutën 115′.
Për të fituar në fund Kroacia nga gjuajktja më e mirë e penalltive./Proinformacion.com


 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close