Advertisements

Real Madrid konfirmon,Ronaldo te Juventusi

Loading...

Tashmë edhe vet Real Madridi e ka konfirmuar se ia ka shitur yllin e saj më të madh të futbollit ,Cristian Ronaldo,Juventusit të Torinos.
Madrilenët i kanë përmbushur dëshirën portugezit dhe pas nëntë viteve ai do të ndryshojë ekipin, përderisa spekulohet se transferimi ka vlerë 105 milionë euro.

Gjatë kohës sa Ronaldo luajti për Real Madridin ,ai shënoi 450 gola në 438 ndeshje .Ka fituar katër champions league.
“Real Madrid dëshiron të shprehë mirënjohje ndaj lojtarit që ka provuar veten të jetë më i miri në botë dhe që ka shënuar një nga periudhat më të ndritshme në historinë e klubit tonë dhe futbollit botëror”, tha klubi madrilen në një deklaratë.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close