Advertisements

Vuçiç: Gjithçka për të arritur një kompromisi me Kosovën

Loading...

/ATSH-TANJUG/ – Ne do të bëjmë gjithçka për arritjen e një kompromisi me Kosovën, pavarësisht se është e qartë se jo çdokush e kërkon këtë kompromis, deklaroi presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, pas takimit me eurokomisionerin e Zgjerimit, Johannes Hahn.

”Negociatat janë detyrim. Thënë kjo, edhe 10 vite bisedime janë më mirë sesa një orë konflikt apo luftë”, theksoi Vuçiç.

”Serbia do të jetë faktor stabiliteti dhe paqeje në rajon”, shtoi ai.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close