Advertisements

Pompeo: SHBA presin që Maqedonia të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

ATSH-MIA/ – SHBA-ja pret që Maqedonia të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s, deklaroi sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo gjatë takimit me ministrin e Jashtmë maqedonas, Nikolla Dimitrov.

“Kjo është ditë e shkëlqyer për diplomacinë e Maqedonisë. Sapo pata takim shumë inkurajues me sekretarin e Shtetit, Pompeo. Ky moment është shumë i rëndësishëm. Duam të inkuadrohemi në NATO dhe këtu përkrahja nga partnerët tanë amerikanë është veçanërisht e rëndësishme”, deklaroi Dimitrov pas takimit me homologun e tij amerikan, Pompeo.

Gjatë vizitës së punës në SHBA, Dimitrov pati shumë takime në Senatin amerikan si dhe me shumë ekspertë, profesorë dhe hulumtues nga bashkësia joqeveritare në Uashington./ a.jor.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close