Advertisements

Disa qytete në Shqipëri janë goditur sot nga tërmet i fuqishëm

ATSH/- Një tërmet i fuqishëm ka tranditur pasditen e sotme disa qytete në Shqipëri.

Tërmeti ka pasur një magnitudë prej 5.1 ballë, ndërsa është regjistruar 35 km larg Tiranës dhe 9 km nga Burreli. Lëkundja e tërmetit është regjistruar në thellësi 10 km.

Lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Dibër, Lezhë dhe në Elbasan.


 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close