Advertisements

Erdogan:”Shtetet e Bashkuara nuk po na respektojnë ,Turqia në kërkim të aleatëve të rinj”

Loading...

ATSH-AFP/ – Bashkëpunimi mes Turqisë dhe SHBA-në është i kërcënuar, theksoi sot presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan duke i bërë thirrje Shtëpisë së Bardhë se do të kthehet drejt aleatëve të rinj, nëse ajo vazhdon të ketë mungesë respekti.

Marrëdhëniet mes dy aleatëve brenda NATO-s kanë arritur në nivelin më të ulët që prej dekadash këto javët e fundit, veçanërisht për shkak të ndalimit në Turqi të pastorit amerikan, Andrew Brunson.

Në kuadër të masave reciproke, presidenti amerikan, Donald Trump vendosi të premten të dyfishojë tarifat doganore për çelikun dhe aluminin turk duke përshpejtuar gjithashtu rënien e kartmonedhës turke që humbi dje 16% përballë dollarit./

Ps:E quditshme se si një diktator i tipit të Erdoganit i cili nuk respekton as të drejtat elemtare të njeriut në shtetin të cilin e udhëheqë,kërkon respekt nga një vend ku të drejtat janë në kulmin e respektimit?!

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close