Advertisements

Moti-Nxehtë dhe me diell deri në mesjavën tjetër

Nga mesi i javës së ardhshme fusha të presionit të ulët nga Atlantiku verior do të depërtojnë mbi rajon, ku sërish pritet të favorizojnë mot jostabil me reshje lokale shiu dhe bubullima,parashohin meteorologët.
Sot dhe të hënën moti do të jetë i nxehtë, kryesisht me diell.Pastaj që nga pasdita e të hënës mund të fillojnë ditët ku do të ketë të reshura edhepse në fillim me riga dhe intensitet të ulët.

Të martën mot i nxehtë, pjesërisht i vranët. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.
Temperaturat e ajrit në fundjavë do të pësojnë rënie të lehtë, por që mbeten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të sillen nga 13 gradë celsius deri në 16 gradë celsius, ndërsa maksimalet 28 gradë celsius deri në 31 gradë celsius.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close