Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Sot u ndjen tërmete që shkundën pjesë të Kroacisë dhe Bosnies

Tri tërmete të cilat kanë goditur sot pjesë të gjera të Bosnies dhe Kroacisë kanë shqetsuar me të madhe banorët e këtyre vendeve.
Nezavisne Novine e Banja Lukes raporton të dhënat e publikuara në vendin e Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare (EMSC), se tërmeti i parë kish goditur në ora 05.33 ishte i shkallëss 4.6 Richter dhe epiqendra e tij ishte 19 km në perëndim të Glamocit në BiH.

Tërmeti i dytë me epiqendër, 22 km në perëndim të Glamocit, kishte një magnitudë prej 3.1 gradë Rihter, ndodhi 12 minuta më vonë, dhe tërmeti i tretë i 3.3 Rihteres, me një epiqendër 17 km në perëndim të Glamocit, tronditi këtë zonë në 05.51.

Portali kroat Index.hr raporton se Shërbimi kroat sizmologjik njoftoi se tërmeti u regjistrua të enjten në mëngjes në Bosnje dhe Herzegovinë. transmetohet që tërmeti me epiqendrën rreth tridhjetë kilometra në lindje të Kninit u regjistrua në orën 05.33 dhe magnitudën e tërmetit ishte 4.5 gradë të Richterit.
Siç njoftojnë lexuesit e portalit, tërmeti u ndje në Split dhe Kaštela.

 

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close