Advertisements

Tani edhe njerëzit e qeverisë së Serbisë në Kosovë e sulmojnë Igumenin e Manastirit të Deçanit ,Sava Janjiq

Loading...

Kryetari i Listës Serbe, Igor Simiq i cili tha se “Janjiq e ka humbur krejtësisht busulluën, dhe po flet pa kuptim”,dhe në këtë mënyrë ka vazhdue sulmi qeveritar dhe proqeveritar serb kundër igumenit në Kishen e Deçanit Sava Janjiqit.Ky kohëve të fundit është në debat të ashpër me Daçiqin dhe Vuçiqin në lidhje me ngjarjet e fundit rreth Kosovës.

Janjiq mes tjerash kishte akuzua presidentin serb për skandalin me trenin e para dy vitesh, i cili u nis në Mitrovicë me mbishkrimin “Kosova është Serbi”,si dhe se ata nga nomenklatura serbe nuk janë mbrojtësite interesave serbe në Kosovë por shkaktarët e tragjedive dhe se sipas Janjiq Vuçiqi gjendet në një realitet virtual në lidhje me Kosovën,madje ai e kishte akuzuar Vuçiqin për humbjen e Kosovës.

Igor Simiq në lidhje me këto akuza ka thënë se Janjiq sipas tij, do të ishte i kënaqur nëse thuhet se Kosova është e shqiptarëve.

“Ndoshta në trenin duhej të shkruhej Kosova është e shqiptarëve. Ndoshta Janjiq do të ishte i kënaqur”, ka thënë Simiq.

Sipas kryetarit të Listës Serbe, serbët e Kosovës vazhdojnë ta mbështesin Vuçiqin.

Ai thotë se Janjiq nuk po flet në emër të tyre.

“Pyes veten se simpatinë e kujt po tenton ta marrë Janjiq. Sigurisht jo të shumicë së serbëve në Kosovë që e mbështesin Vuçiqin”, deklaroi Igor Simiq,madje

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close