Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

The Economist :Ja për çfarë po bisedojnë në të vërtetë ,Thaçi e Vuçiq

Siç ishte shkruar edhe më parë, në mes të Thaçit dhe Vuçiqit nuk po bisedohet për shkëmbim/ndrrim territoresh por për modalitetin e autonomisë të cilën do e fitojnë serbet lokal ,banorë të shtetit të Kosovës.
Edhe The Economist i Londrës shkruan se Vuçiqi dhe Thaçi nuk po negociojnë ndryshimin e kufirit, por për autonominë për serbët brenda Kosovës në këmbim të njohjes mga Serbia.

Ndërkaq Kundërshtarët më të fortë të ndryshimit të kufirit mbeten gjermanët.
Deutsche Welle transmeton pikëpamjen e politikologut gjerman Bod Weber i cili beson se Gjermania do të ndalojë pranimin në Bashkimin Europian edhe të Serbisë edhe të Kosovës nëse ndryshohen kufijtë./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close