Robben dhe Ribery dalin kundër trajnerit të Bayernit, Niko Kovaç

ATSH/ – “Arjen Robben dhe Franck Ribery janë dy “senatorët” e “Bayernit” të Mynihut që e kanë shfaqur qartazi pakënaqësinë, pasi u zëvendësuan në fitoren e “Bayern” të Mynihut ndaj “Stuttgartit” të shtunën pasdite.

Duke folur për “Focus”, holandezi Roben zgjodhi ta sqaronte situatën, duke thënë se çdo gjë është në rregull mes tij dhe Niko Kovaçit, por insistoi se nuk ka përse të pajtohet me vendimet e trajnerit.

Robben e ka sqaruar situatën pas ndeshjes, duke thënë se gjërat janë në rregull mes tij dhe trajnerit.

“Çdo gjë është në rregull mes meje dhe trajnerit. Si lojtar, gjithmonë mendoj vetëm për veten. Trajneri duhet të mendojë për ekipin. E kam thënë shumë herë, nuk do të thotë ta pranosh vendimin e trajnerit, mund të mos pajtohesh”, shtoi ai.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close