Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Macron : Ëndrra e Putinit është të shpërbëjë BE-në

Presidenti francez,Emanuel Macron ka thënë një të vërtetë të madhe kur ka thënë se :Presidenti rus,Putin ëndrron për të shpërbëjë Bashkimin Europian.

I pyetur nga udhëheqsja e TV suedez SVT për të cilin dha intervistë – se çfarë mendon Makron për refuzimin e udhëheqësit të partisë populiste “demokracia suedeze” Jimmy Okesen për të bërë një zgjedhje midis Emanuel Macronit dhe Vladimir Putinit, udhëheqësi francez tha: “Rusia nuk duhet të jetë një shembull i një vendi që respekton të drejtat e njeriut”.

“Unë jam vazhdimisht në kontakt me Vladimir Putin, e respektoj, por ëndrra e Putinit është të shpërbëjë BE-në,” tha Makron në intervistë.
Ai gjithashtu shtoi se Franca “nuk është nga ata që hyjnë në territorin e vendeve fqinjë”.

“Nëse ndonjëherë keni probleme, nuk do t’i keni me Francën. Ne, si suedezët, respektojmë të drejtat e njeriut, “tha Macron.

 

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close