Advertisements

Mediat,Limaj në vend të Thaçit në bisedimet me Serbinë!?

Editor

Sipas mediave është kryer një “grushtet” i vogël kundër presidentit Thaçi nga ana e qeverisë e cila përgatiti një projekt-vendim për emërimin e zv/kryeministrit lartë Fatmir Limaj në krye të ekipit negociator me Serbinë.

Sipas Gazetablic.com.sipas vendimit, anëtarët e Ekipit të Unitetit do të jenë zëvendëskryeministri dhe nënkryetari i ekipit negociues të Kosovës Enver Hoxhaj, Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacoli, Zëvendëskryeministri Dradan Gashi, Ministri i Administratës Publike Mahir Jagxhilar dhe Kryetari i Kabinetit të Kryeministrit Avni Arifi .
Përfaqësuesit e partive të opozitës, emrat e të cilëve nuk janë të shënuar në vendim, renditen si anëtarë të Ekipit të Unitetit.

Vendimi duhet të formalizohet në sesionin e parë të ardhshëm të Qeverisë së Kosovës të planifikuar për nesër në orën 9:00.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Robben dhe Ribery dalin kundër trajnerit të Bayernit, Niko Kovaç

ATSH/ – “Arjen Robben dhe Franck Ribery janë dy “senatorët” e “Bayernit” të Mynihut që e kanë shfaqur qartazi pakënaqësinë, pasi u zëvendësuan në fitoren e “Bayern” të Mynihut ndaj “Stuttgartit” të shtunën pasdite. Duke folur për “Focus”, holandezi Roben […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close