Advertisements

Mogherini pas ditës së sotme nga takimi në Bruksel:Jam e bindur se dialogu do të vazhdojë

Përfaqesuesja e lartë e Bashkimit Europian, Mogherini ka reaguar pas ditës së sotme të takimeve me presidentët e Kosovës dhe Serbisë dhe mos takimit të tyre duke thënë se ajo është e bindur se përfaqesuesit e këtyre dy vendeve do ta vazhdojnë dialogun.

Ajo ,pas dështimit të mbajtjes së takimit në treshe të saj me Thaçin dhe Vuçiqin ,tha se do ta thërras takimin e ardhshëm të nivelit të lartë të dialogut ,para mbledhjes ministrore të Asamblesë së Përgjithshme të OKB, e cila do të mbahet në javen e fundit të shtatorit.

Mogerinii tha se u takua individualisht me presidentët e Serbisë dhe Kosovës, Aleksandar Vucic, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, duke shtuar se “vështirësitë mbeten”, njoftohet nga Brukseli.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close