Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Një zyrtar i sigurimit të brendshëm në AKI ka vrarë punëtorin e Byfesë

Sot në ndertesen e AKI-së ka ndodhur një vrasje ,ku është vrarë një punëtor i kësaj agjencie kosovare të intelegjencës.

AKI ka konfirmuar dhe thotë se bëhet fjalë për punëtor i byfesë dhe se ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i rezistojë plagëve të marra.

“ Sot, më 04.09.2018, rreth orës 09:10, në objektin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka ndodhur gjuajtje me armë zjarri, me ç’rast një zyrtar i sigurimit të brendshëm ka shtënë mbi një punonjës të bufesë. Viktima ka ndërruar jetë në QKUK!Rasti nuk ka të bëjë me çështje që ndërlidhen me veprimtarinë e AKI-së. Me hetimin e këtij rasti po merret prokurori koZëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka konfrimuar për Rtklive se një i plagosur që ka ardhur nga incidenti i ndodhur në AKI ka vdekur si pasojë e plagëve të marra.mpetent”, thuhet në njoftimin e AKI-së.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close