Advertisements
Ultimate magazine theme for WordPress.

Salvini e Orban nënshkruajn “Koalicion kundër-imigracionit”

Kryeministri hungarez Orban dhe ministri italian Salvini nënshkruan një “Koalicion kundër-imigracionit” që synon mbrojtjen nga refugjatët.

Ata po përpiqen të tërheqin parti të tjera nga Blloku Konservator Evropian, shkruan “Dojçe Vele”.
“Ai është heroi im”, tha Kryeministri hungarez për Ministrin e Brendshëm të Italisë duke folur me entuziazëm gjatë vizitës së tij në Itali. Mateo Salvini, nga ana tjetër, e quajti Victor Orban modelin e tij politik.

Këta dy politikanë dhe shokë populistë publikuan një manifest në Milano, që do ta transformonte politikën e migracionit të BE në një politikë të izolimit dhe refuzimit të refugjatëve.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close