Advertisements

Thaçi pas takimit me Mogherinin ,Kosova është e përkushtuar që të arrijë një marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pas takimit të sotëm me përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini,presidenti Thaçi ka shkruar në Facebookun e tij se Kosova është e përkushtuar që të arrijë një marrëveshje përfundimtare.

^“Bashkë me zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli, sapo përfunduam takimin bilateral me përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Kosova është e përkushtuar që të arrijë një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, e cila garanton njohjen reciproke, anëtarësimin në BE, NATO dhe OKB. Ky rrugëtim do të jetë i vështirë, por i domosdoshëm për sigurimin e paqes afatgjatë në Ballkanin Perëndimor dhe ka mbështetje të gjithanshme”

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close