Advertisements

Veseli fajson opozitën,vazhdimi i seancës së Kuvendit nesër

Pse s’është mbajtë seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës e thirrur nga opozita për t’u mbajtur për një rezullutë e cila do ia ndalonte çdokujtë të diskutonte kufijt e Kosovës,sigurisht është qeshtje e diskutimit politik të cilin do e shohim në ditët në vijim.
Por seanca tjetër e thirrur nga pozita e mbajtur në ora nëntë për t’u ,marrë vendimi mbi ekipin e dialogut në bruksel ,u mbajt copë copë,duke u nderpre për t’u thirrur që të mbahet nesër.

Ishte thënë nga pozita,Kadri Veseli kryetar i Kuvendit se sot nuk ishte arrirë konsenzusi për shkak të bojkotimit dhe jo gatishmërisë së deputetëve opozitar.
Ai tha këtë në një konferencë për shtyp pas, dështimit të seancës së sotme për të mbështetur delegacionin e qeverisë së Kosovës për dialog me Beogradin.

Veseli tha se partitë shqiptare janë ato që duhet të bëhen për të marrë një vendim për Kosovën në Kuvend dhe se dështimi i opozitës ka ndikuar që seanca e sotme nuk u vazhdua./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close