Advertisements

Thaçi nga Bellorusia;Marrëveshja Kosovë -Serbi obliguese

Presidenti Thaçi i cili po qendron në Minsk të Bellorusisë ,në kuadër të Konferencës se Mynihut për Siguri ku ka takuar ambasadorin Wolfgang Ischinger,i cili sipas tij është i pajtimit që Kosova e Serbia të arrijnë një marrëveshje që do t’i jepte fund konfliktit mes të dyja shteteve.

Këtë shkroi Thaçi nga Minsk:

”Gjithnjë kënaqësi të diskutoj me ambasadorin Ischinger –  aktualisht në Bjellorusi në Konferencën e Sigurisë së Mynihut në Minsk. Ne që të dy pajtohemi që është mese e nevojshme një marrëveshje obligative mes Kosovës e Serbisë, një e cila mbyll kapitujt e konfliktit në Ballkan dhe i mundëson Kosovës anëtarësimin në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, NATO dhe Bashkim Evropian” ka shkruar Thaçi.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close