Advertisements

Përplasje e ashpër e Milaim Zekës me Glauk Konjufcën gjatë seancës së sotme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës

Sot gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, deputeti i Nismës, Milaim Zeka e ka quajtur të sëmurë mental dhe psikopat deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufcën.

Fjalë këto të ashpra që shkëmbyen dy deputetët në seancën e jashtëzakonshme për kufijtë në dialogun me Serbinë.

Megjithate diskutimi ka eskaluar duke dalë jashta kësaj teme kur Konjufca tha se Zeka nuk mund të ndjehet i qetë pasi ka dëshmitarë të cilët pohojnë se ai u ka vjedhur para në rastin e dyshuar për mashtrime me viza.

Konjufca shtoi se vetëm në Kosovë ka mundësi që një njeri i akuzuar të dal në foltore e të flasë si deputet.

“Ti je një psikopat, i sëmur mental, budalla, hajvan”, i tha Zeka Konjufcës, duke shtuar se nëse ka vetëm një dëshmitarë, atëherë ai jo vetëm deputet, por as profesionin e gazetarit nuk do ta ushtrojë më.
Për t’ua ndërprerë ofendimet e mëtutjeshme drejtuesi i seancës/Pi

 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close