Advertisements

Rasti i gazetarit saudit Khashoggi,Inteligjenca turke thotë se ka regjistrimet audio dhe video nga momenti i vrasjes së tij

Inteligjenca turke thuhet se ka regjistrime audio dhe video nga brenda konsullatës saudite në Stamboll, ku operativët nga Arabia Saudite të Jamal Khashoggit mund të dëgjohen duke e marrë në pyetje, torturuar dhe përfundimisht kur e vrasin atë.

Zyrtarëve amerikanë u është thënë nga homologët e tyre turq se regjistrimet dëshmojnë përtej dyshimit se gazetari saudit u vra dhe u shpërbë nga një ekip i operativëve sauditë, sipas Washington Post.

Turqia nuk ka publikuar regjistrimet dhe as konfirmoi zyrtarisht se ato ekzistojnë, megjithëse mediat turke pro-qeveritare kanë aluduar në këtë disa herë në ditët e fundit.

 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close