Advertisements

Rusi-Shpërthim në ndërtesen e Shërbimit Federal të sigurisë -FSB

Siç raporton agjensia ruse TASS,një person u vra dhe tre u plagosën në një shpërthim që ndodhi në ndërtesen e Shërbimit Federal të Sigurisë-FSB në Arkhangelsk .

FSB

“Një shpërthim ndodhi në hyrje të ndërtesës së administratës së FSB-së në Arkhangelsk. Rrethana po shqyrtohen” tha për TASS, përfaqësuesi i Komitetit Kombëtar Anti-Terrorist.

Guvernatori i rajonit Arcangel, Igor Orlov, tha se një person u vra nga explodimi dhe tre u plagosën, si dhe se identiteti i viktimës po përcaktohej.Ai shtoi se lloji i eksplozivit të përdorur ishte gjithashtu i përcaktuar.

Ministria ruse e situatave emergjente njoftoi se zjarrfikësit në terren dhe ekipet mjekësore janë në vendngjarje dhe trafiku në rrugët rreth ndërtesës FSB është i kufizuar.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close