Advertisements

Sekretari Pompeo: Turqia të lirojë sa më shpejt të gjithë të burgosurit e tjerë amerikanë

ATSH-AFP/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve lokalë të misioneve diplomatike amerikane ende të burgosur në Turqi, pas lirimit të pastorit Andrew Brunson.

Sot është një ditë e rëndësishme për Amerikën ! Një tjetër shtetas amerikan u la i lirë.

”Bota duhet ta dijë se presidenti i SHBA-së dhe Departamenti i Shtetit po vijojnë të punojnë fort për të kthyer në shtëpi të gjithë pengjet amerikane dhe ata të burgosur padrejtësisht’’, ishte mesazhi i postuar prej tij në Twitter./

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close