Advertisements

Trump përshëndet lirimin e pastorit amerikan nga Turqia

ATSH-DPA/ – Presidenti, Donald Trump deklaroi se “mendimet dhe lutjet e tij” janë me pastorin amerikan, Andrew Brunson, i cili u la i lirë sot nga dënimi me arrest në shtëpi që i ishte dhënë në Turqi.

“Shpresojmë që ai të vijë shëndoshë e mirë në shtëpi!”, shkruan Trump në “Twitter”.

Një gjykatë në Turqi hoqi sot arrestin në shtëpi dhe ndalimin për të udhëtuar që ishte vendosur kundër pastorit amerikan, Andrew Brunson, i cili u arrestua dy vite më parë me akuzën për spiunazh dhe terrorizëm, një arrestimi që shkaktoi një krizë diplomatike me Uashingtonin.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close