Advertisements

Vuçiq:”Kërkova nga turqit të largonin flamurin e Kosovës,dhe ata e hoqen”

Gjatë ditës së djeshme është bërë ceremoni e inaugurimit të një aeroporti të madh në Stamboll/Turqi ,me q’rast ishin ftuar edhe përfaqësues të Kosovës dhe të vendeve të tjera si dhe të Serbisë.

Nga Kosova ishte i pranishëm presidenti Thaçi i ftuar nga presidenti turk Erdogan,i cili nuk kishte harruar mikun e tij serb Vuçiq,i cili ka folur në lidhje me atë ngjarje dhe nëse është për tÇi besuar atij ,atëhere edhe njëhere është dëshmuar miqësia e fortë serbo0turke në dëm të shqiptarëve.

Vuçiq thotë se gjatë inaugurimit në Stamboll ka kërkuar që të mos ketë flamur të Kosovës në atë ngjarje ,”gjë e cila edhe ka ndodhur sepse është ndëgjuar nga organizatori dhe nuk e kanë vendosur flamurin e Kosovës”

Vuçiq u tha gazetarëve pas një takimi me serbët nga Kosova se ai kishte parë dje përfaqësuesit Kosovës, Hashim Thaçi dhe Behgjet Pacollin.

“Isha rreth shtatë metra larg prej tyre. Kam kërkuar që flamuri i Kosovës të hiqet dhe kjo është bërë, “tha ai, duke shtuar se ai nuk kishte folur me ta.

Si është e vërteta këtë duhet t’ua thonë kosovarëve këta përfaquesit e tyre të cilët përbehen në “miqësinë dhe vëllazërinë” turke!!/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close