Presidenti Thaçi dhe homologu i tij serb, Vuçiç do të takohen nesër në Bruksel

ATSH/ – Presidenti Hashim Thaçi do të takohet nesër në Bruksel me homologun serb, Aleksandar Vuçiç.

Lajmi njoftohet nga Zyra e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini.

“Në takim dy liderët pritet të konfirmojnë gatishmërinë për të intensifikuar punën që të arrihet një marrëveshje ligjërisht e detyrueshmr në normalizimin e  marrëdhënieve, që është jetike për rrugën europiane të tyre”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme zyrtarë serbë kanë kërcënuar me ndërprerjen e dialogut, pasi qeveria e Kosovës ka vendosur taksë prej 10 % për prodhimet e Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës. /

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close