Trump pas zgjedhjeve: një ditë e madhe, i gatshëm të punoj me demokratët

ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump u shpre sot se mund të punojë me demokratët, që arritën t’i marrin republikanëve mazhorancën në Dhomën e Përfaqësuesve, duke folur për kompromise të mundshme kryesisht mbi shëndetësinë dhe infrastrukturat.

“Me pak fat, ne mund të punojmë të gjithë së bashku vitin e ardhshëm për të vazhduar që të kemi rezultate për popullin amerikan”, deklaroi Trump, gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë.

Mes fushave në të cilat republikanët, që kanë Senatin dhe demokratët, që kanë Dhomën e Përfaqësuesve, mund të gjejnë zgjidhje të përbashkëta Trump përmendi shëndetësinë, infrastrukturat, tregtinë si dhe rritjen ekonomike.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close