Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Ambasadori britanik O’Conell: Fatkeqësisht, disa vende tërhoqen njohjet e tyre për Kosoven!

Pas tentimit të ministrisë së jashtme të Kosovës që t’i relativizojë disa nga tërheqjet e fundit të njohjeve të shtetsisë së Kosovës nga disa shtete,ambasadori britanik në Kosovë Ruairi O’Conell, e vërtetoi këtë fakt të hidhur duke thënë sot se disa vende kanë tërhequr njohjet e tyre për shtetin e Kosovës.

O’Conell,iu kishte përgjigjur në Facebook disa qytetarëve lidhur me tërheqjen e njohjeve duke shkruar :“nuk ka justifikim për këto veprime dhe se Kosova ka përmbushur të gjitha kriterët për të qenë një shtet i pavarur”.

“Fatkeqësisht, disa vende i kane tërhjek njohjet e tyre per Kosoven. Nuk mendojme qe ka ndonje justifikim per keto veprime. Kosova i permbushe te gjitha kriteret per te qene nje shtet i pavarur, ne e kemi pranuar Kosoven si shtet i pavarur dhe sovran”./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close