Advertisements

Flamuri i Kosovës lartësohet në “Notre-Dame de Paris”

Në Katedralen e njohur të Parisit “Notre-Dame de Paris” është lartësuar edhe flamuri i shtetit të Kosovës në mesin e flamujve të tjerë të vendeve jesëmarrëse në Luftën e Parë Botërore.

Flamujt u vendosën në katedralen e Notre Dame, duke shënuar 100 vjetorin që nga fundi i Luftës së Parë Botërore.

Më 11 nëntor,në Paris shënohet 100 vjetori i mbarimit të Luftës së Parë Botërore . Është njoftuar se në ngjarje do të jetë i pranishëm,ose ndryshe i ftuar është e Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Gjithashtu është ftuar edhe Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, dhe se Ishte spekuluar se “marrëveshja përfundimtare për Kosovën” do të arrihej gjatë kësaj ngjarjeje./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close