Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

LORIANA KUKA E ARTË NË EVROPIANIN E XHUDOS

Loriana Kuka është xhudistja e dytë kosovare që është stolisur me medalje të artë në Kampionatin Evropian U23 të xhudos, që po mbahet në Hungari.

Xhudistja kosovare triumfoi në kategorinë deri 78 kilogramë duke e mposhtur në finale gjermanen Christina Faber. Loriana paraprakisht në gjysmëfinale e kishte mposhtur italiane, Giorgia Stangherlini, derisa pa ndonjë vështirësi kishte fituar në çerekfinale kundër holandezes Ilona Lucassenin dhe në luftën e parë kundër hungarezes, Fanni Tothin. Pa dyshim se ky është një tjetër sukses për xhudon kosovare, sport i cili po na bën krenar me të arriturat e tij./RTKLive

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close