Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Merkel mbështet krijimin e një ushtrie të vërtetë europiane

 /ATSH-AFP/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbështeti nga ana e saj, përpara Parlamentit Europian në Strasburg, krijimin e një ushtrie të vërtetë europiane, menjëherë pas polemikave të krijuara për këtë çështje midis Donald Trump dhe Emmanuel Macron.

‘’Duhet të hartojmë një vizion që do na mundësojë një ditë të kemi një ushtri të vërtetë europiane’’, deklaroi Merkel përpara eurodeputetëve ku pati duartrokitje dhe mosaprovim gjatë fjalimit.

Liderja gjermane rikujtoi gjithashtu se kishte propozuar krijimin e një këshilli të sigurisë europiane me presidencë të radhës, ku do të mund të merren vendime të rëndësishme në mënyrë të shpejtë./

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close